Co způsobuje zimomřivost a pocit zimy

Zimomřivec

Popis zimomřivosti, případně zimy se zmocní každého z nás. Občas se mu bohužel nevyhneme a z vlastní zkušenosti je možné říct, že se nejedná o nic velice příjemného. I proto není od věci se právě tomuto stavu věnovat poněkud podrobněji. Stavy zimomřivosti mohou být u každého z nás odlišné a mají také spousty nejrůznějších příčin od nedostatku pohybové aktivity až po tělesnou konstituci a v neposlední řadě i konzumaci mnohých jídel. Podívejme se tedy na příčiny zimomřivosti mnohem blíže.

Pohyb a zase jenom pohyb

Hodně důležitou roli hraje především ohyb. Máme-li ho dostatek, není co řešit a bez jakýchkoli problémů se lze dopracovat k tomu, že tělo bude fungovat tak, jak by mělo. Když je člověk pouze strnulý, a to často v i teple, končetiny se nedokážou dokonale prokrvit a pocit zimy se neustále vrací. Nestačí jenom pouhé cvičení, ale chce to trochu dynamiky a aktivity, které bude mít poněkud větší lidově řečeno šťávu.

Pozor na jídelníček

Strava hraje velmi důležitou roli v celém našem životě. Jestliže máte svůj jídelníček založený hlavně na syrových jídlech, pak se pokuste tuto skutečnost změnit a naopak zařadit několik jídel teplých. Uvidíte, že se bez problémů setkáte s tím, že vaše tělo bude reagovat mnohem pružněji a dostanete se k lepšímu prokrvení. Problém může tkvět i v podvýživě a přespřílišné vyhublosti. Tím pádem tělo nechrání žádná tuková vrstva a organismus není připraven na tlak zimy.

Snížená imunita

Obecně platí, že za vším člověk hledá sníženou imunitu. Není se čemu divit, jelikož obranyschopnost lidského těla je skutečně důležitým faktorem. Za vším může být ukrytá i infekce. Začínající chřipka, angína nebo růže se mohou negativně projevovat právě v této oblasti. Zapomenout nelze ani na snížený krevní tlak. Faktorů může být hodně a je zapotřebí hledat.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.