Cvičení se sporttesterem vás bude bavit

Sporttestery

Při správném hubnutí je třeba mít pod kontrolou veškeré ukazatele, které se týkají jak samotného stravování, tak pohybové aktivity. My se nyní podíváme na druhý jmenovaný aspekt. Pokud se chcete hýbat, není nezbytné při běhu, cvičení ani jiné aktivitě doslova lapat po dechu. Vaše tělo by se nemělo dostat na extrémní tepové frekvence pohybující se okolo 170 úderů za minutu. V tomto momentu totiž lidský organismus spaluje místo kýžených tuků svalovou hmotu. Pro hubnutí je důležitá aerobní činnost a tepová frekvence se musí pohybovat mezi 120 až 145 tepy. Vše se odvíjí od dalších faktorů jako např. tělesné výšky, hmotnosti, pohlaví, věku atd.

Když při běhání či jiném cvičení začnete sledovat svoji tepovou frekvenci, vaše sportovní aktivity budou efektivnější z hlediska spalování tuků a hubnutí. My navíc věříme, že vás sledování tepové frekvence bude bavit a třeba, pokud uvidíte, že vaše tepová frekvence není tak vysoká, nebudete se bát přidat.

V následujícím článku se zaměříme na volbu správného sporttesteru. Respektive doporučíme některé levnější sporttestery, protože i ty dokážou nabídnout přesnost spojenou s maximálním komfortem. Podíváme se ale i na propracovanější dražší modely s pokročilými funkcemi.

Sporttester inSPORTline Diverz

Sporttestery

Zdroj obrázku: insportline.cz

Chcete mít sporttester, který bude lehký, odolný, stylový a za rozumnou cenu? Pak je výbornou volbou model inSPORTline Diverz. Dokáže nabídnout jak měření tepové frekvence, tak i času. Vybaven je podsvíceným displejem odolným vůči mechanickému poškrábání. Z užitečných funkcí nabídne především:

– tři přednastavené zóny max. tepové frekvence,

– ukazatele tempa doprovázeného zvukovými signály,

– určení stupně tělesné kondice dle BMI,

– datum, čas, stopky, odpočet,

– 3 na sobě nezávislé budíky,

– efektivní celoplošné podsvícení,

– měření tepové frekvence s přesností jako EKG,

– počítání kol, 50 záznamů o tréninku.

Sporttestery

Zdroj obrázku: insportline.cz

Sporttester inSPORTline Fit

Výbornou finančně dostupnou volbou je i Sporttester inSPORTline FIT disponující bohatou funkční výbavou. Optimální je pro spousty fyzických aktivit. Váš pohyb bude přesně vést a následně vyhodnocovat. Cenově se stejně jako u předchozího typu dostanete k částce 800 korun. Z některých užitečných funkcí vybíráme zejména tyto:

– komplexní časové údaje,

– celopodsvícený odolný displej,

– přesné měření tepové frekvence,

– intuitivní ovládání,

– řízený trénink,

– 3 zóny tepové frekvence,

– upozornění na dosažení či překročení zóny,

– paměť na tréninková data.

Sporttester Suunto M2 Men

Tento model pochází z dílny světového výrobce SUUNTO a cenově se pohybuje okolo 2000 korun. Typický je atraktivním designovým provedením a spoustou funkcí. Dodává se běžně s hrudním pásem Comfort Dual Belt, který efektivně spolupracuje s drtivou většinou kardio a fitness strojů. Tento sporttester dokáže nabídnout hlavně:

– vést srdeční tep a spálené kalorie,

– automatické přepínání mezi zónami,

– menu v 9 jazycích,

– komplexní údaje o čase.

Dražší modely nabídnou pokročilé funkce

Mimo vybrané zmiňované levnější typy sporttesterů je nutné upozornit i na ty dražší s pokročilými užitečnými funkcemi. Jmenovat bychom měli především přítomnost GPS. Pokud například jedete na lyžích či snowboardu, hodinky vám přímo změří vaši trasu, nejvyšší rychlost, sklon svahu atd. Některé modely jako GPS hodinky TomTom Adventurer Cardio + Music disponují i možnosti přehrávání hudby. Za komfort si ovšem připlatíte, jelikož cena třeba zmiňovaného modelu se pohybuje okolo 8 400 korun.

Zdroj náhledového obrázku: insportline.cz

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.