Dělená strava pod drobnohledem
Dělená strava se řadí mezi nejznámější způsoby hubnutí. Jedná se v podstatě spíše než o dietu o jakýsi životní styl mající svou přesně stanovenou filosofii. V podstatě spočívá v harmonickém přijímání potravy podle jejího charakteru. Zkrátka by nemělo docházet k mísení jednotlivých složek jídla tak, jako je tomu u jakékoli standardní stravy. Pomáhat by měla nejen váhu snižovat, ale v případě potřeby i zvyšovat. My se podíváme na to, v čem spočívá dělená strava, jak dlouho se dá dodržovat její režim a pro koho je vhodná.
Princip dělené stravy
Jak již sám název dělená strava napovídá, princip tohoto životního stylu spočívá výhradně v dělení stravy na jednotlivé položky. Rozlišují se přitom dvě základní složky potravy. První skupiny tvoří sacharidy a druhou bílkoviny. Každá z těchto složek si vyžaduje zcela odlišný proces trávení, a proto by nemělo docházet k jejich smísení. Pokud tomu tak je, tělo je nadměrně zatíženo, což není dobré. Stravu je vhodné rozdělit do třech skupin, a to na potraviny:
– sacharidové- výrobky z celozrnné mouky, rýže
– bílkovinné- maso mimo vepřového, mléčné výrobky a ovoce
– neutrální- tučné mléčné výrobky, drtivá většina zeleniny
Jak dlouho se obvykle drží dělená strava
Smysl má dělená strava pouze tehdy, když je konkrétní jedinec schopen dodržovat její pravidla dlouhodobě. Hubnutí se projevuje velmi pozvolna a výsledky tedy uvidíte pomalu. Jinak se ale jedná o vynikající způsob dlouhodobějšího životního stylu, který je poměrně zdravý a minimálně násilný. Můžete takto zkrátka žít velmi pohodlně.
Pro koho je a není optimální
Jestliže na výsledky hubnutí nijak výrazně nespěcháte, je pro vás dělená strava jako stvořená. Kromě postupného úbytku tělesné hmotnosti se změní i váš životní styl. Vynikající je i prokazatelný zklidňující efekt této stravy, s nímž se setkáte.
Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com
Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.