Jak na suchý kašel: Přírodní prostředky v hlavní roli

Med

Kašel je přirozenou reakcí lidského těla při momentech, kdy dojde nějakým způsobem k zanesení dýchacích cest. Nejčastěji se tak děje při virových nákazách. Vzniknout může ale při jakémkoli větším či menším podráždění této oblasti. Když se rozkašleme, samozřejmě si hledíme toho, abychom co nejdříve skončili, případně aby byl kašel minimální a nijak nerušil ostatní lidi v okolí. Právě proto se v následujících řádcích zaměříme na suchý kašel, který je specifický v absenci vykašlávání hlenů. Jak na něj?

Med jako lidový všelék

Včely jsou mocné čarodějky a lidé med sbírali odjakživa. Jednak tak činili pro jeho sladkost a jednak pro léčivé látky, jež obsahuje. Vždyť už naše babičky nám dávaly medu na malou lžičku v momentu, kdy viděly, že nás začíná sužovat nějaká ta nemoc. Med má analergické účinky a umí do jisté míry eliminovat také bolest v krku. Optimálně se dává do horkého mléka, v němž se rozpustí a dá mu specifickou chuť. Od častého kašlání vám bezesporu pomůže, jen si dejte pozor, zdali na něj nemáte alergii.

Kurkuma přináší nejen chuť východu

Tradiční žlutá barva, kterou se vyznačuje kurkuma, dokáže dát jakémukoli pokrmu velmi zajímavý odstín. Ceněná je ovšem především pro svou chuť. Jinak ale disponuje též velmi silnými antivirovými účinky. Míchat se bez problémů může i s mlékem a medem, abychom dostali lepší chuť. Vyrobit si můžete z půlky lžíce kurkumy, trochy soli a horké vody také kloktací směs.

Jaké jsou jiné alternativy?

Z ostatních tradičních alternativ proti suchému kašli bychom mohli jmenovat například česnek, slanou vodu, majoránku anebo parní lázeň. Optimální je všechny prostředky vhodně kombinovat a výsledky se jistě dostaví. Z klasických léků se jinak vyplatí třeba Stoptussin. Přečíst si o něm spousty podrobných informací můžete na http://www.stoptussin.cz/stoptussin.php.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.