Jarní únava: Jak na ni čistě přírodní cestou

Jarní únava

Konec zimy představuje období, kdy se člověk již nesmírně těší na jaro. To máme spojené především s větším množstvím sluníčka, které nám dává příjemné teplo. Realita je ale většinou poněkud jiná, jelikož přicházejí pošmourné dny, kdy zrovna člověku do zpěvu není. Lidské tělo je navíc po zimním období přeplněné nejrůznějšími toxiny. Jen si vzpomeňte, kolikrát jste se přejedli a také na nemoci, jež jste byli nuceni léčit! I proto je zapotřebí zbavit organismus těchto nežádoucích látek. Vyplavit je lze čistě přírodní formou. Jakou? Na to se zaměříme v tomto článku.

Více pohybu v kombinaci se zdravým stravováním

Než se pustíte do shánění jakýchkoli přírodních detoxikačních prostředků, vyplatí se změnit životní styl. Měli byste se začít hýbat. Výbornou volbou je především rychlá chůze. Venku už je hezky a vy nemusíte běhat maratony. Jídelníček také není nutné extrémně omezovat. Jen se vyplatí přidat do něj ovoce se zeleninou, nepřejídat se, snažit se jíst pravidelně a ne v pozdních večerních hodinách. Ke všemu byste měli dodržovat pravidelný pitný režim zajištěný přísunem čisté pramenité vody.

Silné účinky kopřiv

Už naši předkové velmi dobře věděli o tom, že jarní únavu lze včasnou detoxikací potlačit nebo odehnat. Často jim k vyplavení toxinů z těla sloužily zdánlivě obyčejné kopřivy. Na jaře obsahují nejvíce potřebných látek. Sbíráme pouze mladé rostliny, přičemž se využívají jak listy, tak i stonek. Kopřivový čaj si uděláte jednoduše, a to vyvařením 2 lžiček drcené kopřivy ve vodě. Kúra by měla mít dobu trvání minimálně 6 týdnů.

Sedmikrásky a pampelišky

Mimo kopřivy najdete venku i mnohem vzhlednější rostliny. Jsou jimi třeba sedmikrásky. I tato plevelná květinka schovaná v trávníku má pozitivní vliv na látkovou výměnu. Prostředky detoxikace mohou být jak lisovaná šťáva, tak i čaj ze sedmikrásky. Zkusit lze určitě i pampelišku. Na smetánku lékařskou si ale budete muset trochu počkat, kvete o něco později. Obsahuje hořké látky, jež jsou vhodné pro podporu činnosti jater a trávicího systému.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.