Co jsou to crossové trenažéry a jak vybrat ten správný?

Dnešní hektická doba našemu zdraví příliš neprospívá. O to víc musíme dbát nejen na to, co jíme, ale také na dostatečný pohyb. Ne každý však má chuť a čas po celodenní práci jít do posilovny nebo ven a trochu se protáhnout. Přesto existují alternativy, které představují plnohodnotnou náhradu. S crossovým trenažérem můžete cvičit v pohodlí domova, kdykoli ve volném čase a zadarmo.

Co je to crossový trenažér?

Crossový trenažér je cvičební pomůcka, která simuluje nejen chůzi, ale také běh. Díky jeho konstrukci zapojíte všechny potřebné svaly, nastartujete metabolismus doprovázený úbytkem váhy a také se skvěle stimulujete a odreagujete. Současně však nenamáháte klouby tak výrazně, jako při skutečném běhu. To vše v teple domova a přesně Vám na míru.

Crossový trenažér velmi dobře konkuruje běžeckým pásům nebo rotopedům a přitom je cvičení na něm velmi jednoduché a efektivní. Sami si nastavíte zátěž a vlastní tempo. Díky modernímu designu je cvičení příjemné a dostupné pro každého.

Zdroj obrázku: sportujdoma.cz

Jak vybrat crossový trenažér?

Pro výběr správného přístroje existují dvě hlavní pravidla.

Obecně platí, že levnější modely stačí na „takové to běžné domácí cvičení“ a rozhodně uděláte spoustu pozitivního pro vaše tělo. Dražší modely pak zpravidla disponují větším počtem funkcí, displejem s dalšími informacemi (například frekvence tepu apod.), a tak jsou vhodné spíše pro ty, kteří aktivně sportují a s pravidelným cvičením to myslí opravdu vážně.

Dále byste si měli konkrétní model vyzkoušet na vlastní kůži a vidět na vlastní oči, abyste zjistili, zda vám konstrukce trenažéru vyhovuje, jestli splňuje prostorové požadavky, materiál a tak podobně.

Crossový trenažér displej

Zdroj obrázku: sportujdoma.cz

Jestliže takovou možnost nemáte, měli byste se zaměřit na následující aspekty:

  • Magnetický brzdný systém je plynulý a svým chodem vás nikterak neruší.
  • Nosnost rámu určuje, jaké je možné maximální zatížení. Také určuje maximální možnou výšku uživatele.
  • Zaměřte se na madla a úchyty, konkrétně na kvalitu materiálu. Při osobní návštěvě vyzkoušejte, zda vám madla v ruce nekloužou, případně se podívejte na speciální rukavice.
  • Ošetření trenažéru. Po každém použití trenažéru ho otřete od potu. Zbavíte se tak bakterií a váš stroj bude stále vypadat jako nový.

Zdroj náhledového obrázku: sportujdoma.cz

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.