Coriolus – vzletný název pro obyčejnou houbu
Dokáže prý likvidovat skryté patogeny – přesně takhle se Coriolus představuje všem, kdo se začínají zajímat o čínskou medicínu. Ale co to vlastně ten Coriolus je? Možná vás to překvapí, ale tuhle houbu najdete i u nás – a to skoro na každém rohu.
Je to totiž outkovka pestrá alias Coriolus versicolor. Čínská medicína pak pro i používá výraz Yun Zhi. Pro její barevnost se jí také někdy říká krocaní ocas. A co všechno umí?
Doporučuje se na léčbu borelií a dalších skrytých patogenů
Jde o doporučení tak často opakované, že na něm nakonec dost možná i něco bude. Možná jste už také přechodili nějakou tu chřipku, případně se čas od času potýkáte s opakujícími se záchvaty pásového oparu nebo třeba s únavou, kterou vám způsobila prodělaná borelióza. Ve všech těchto případech jsou problémem viry, bakterie a další patogeny, které se v našem těle jednoduše „ukryjí“ někam do kouta a jen čekají na svou příležitost.
Zdroj obrázku: Pixabay.com
Ta přijde ve chvíli, kdy je vaše imunita oslabena – a to třeba vlivem stresu, únavy nebo jiného probíhajícího onemocnění. A co čert nechce, právě tehdy se vše současná nemoc zkomplikuje i dozvuky té původní. A na to by podle ŤCM měla pomoci právě outkovka pestrá.
Vitalizující účinek na tělo
Pomůže prý také při velké únavě, problémech se zažíváním nebo při gynekologických potížích. Aktuálně běží studie, jež se snaží potvrdit její účinky na lidský papilomavirus HPV, způsobující obávanou rakovinu děložního čípku apod.
A pyšní se i protizánětlivými účinky, takže ji jako doplněk stravy lze doporučit i v těchto případech. Ještě lépe pak působí, pokud ji spojíte s účinky Cordycepsu, což je vlastně housenice čínská. Při respiračních infekcích se zase podává společně s pozitivně působícími betaglukany.
Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com
Každý by se chtěl cítit skvěle. I já. Snažím se o to a některé zajímavosti ohledně zdraví vám prozradím ve svých článcích.