Covid-19 zase na scéně. Co dělat, když si s ním chcete poradit doma co nejrychleji

Holčička nemocnice

Covid-19 zase na scéně. Co dělat, když si s ním chcete poradit doma co nejrychleji. Pokud u sebe pociťujete některé příznaky, ale můžete dál fungovat bez výrazného ohrožení zdraví, vyplatí se zůstat doma a léčit se domácími prostředky, abyste nenakazili ostatní.

Zhodnoťte svůj zdravotní stav

U některých se příznaky stanou příliš vážnými na to, aby zůstali doma, a musí vyhledat okamžitou péči od lékaře nebo zamířit na pohotovost. Zde odborníci mohou použít jen omezené prostředky, aby vás postavili na nohy.

Většina lidí postižených tímto onemocněním se však sama izoluje a projde řadou mírných až středně závažných příznaků, které lze léčit doma.

Jak postupovat

Pokud budete mít pozitivní test na covid-19, vaším prvním postupem by mělo být kontaktování vašeho lékaře. Účelem domácí léčby není nahradit lékařskou péči od licencovaného zdravotnického pracovníka, ale minimalizovat poškození zdraví.

Foto: Pixabay

Foto: Pixabay

Některé kategorie léků ve vaší lékárně nebo prodávané online mohou pomoci snížit závažnost některých z nejčastějších příznaků covid-19. Chcete-li být připraveni pro každý případ, vybavte svou lékárničku těmito léky:

  • léky tlumící bolest
  • léky snižující horečku
  • Léky potlačující kašel
  • Vitamin C a zinek

Doplňky se často používají k posílení imunity před onemocněním, ale není prokázáno, že by měly jakkoli aktivně ovlivňovat léčení covid-19.

Čemu byste se měli vyhnout?

Některé inhalátory, které by se měly používat pouze při astmatu, mohou spíše bránit vašemu uzdravení než poskytovat okamžitou úlevu. Léky obsahující fenylefrin , který je aktivní složkou mnoha volně prodejných nosních kapek, může být zvláště škodlivý pro osoby s kardiovaskulárními problémy.

Jakému jídlu se vyhnout, pokud máte covid-19?

Vaše strava by měla být jednou z prvních věcí, které změníte poté, co se dozvíte, že vám byla diagnostikován covid-19. Snížená chuť k jídlu je u většiny lidí uváděna jako běžný vedlejší příznak, ale snaha o dosažení zdravého jídelníčku, nebo dokonce zvýšeného obsahu tekutin může pomoci vašemu tělu lépe reagovat na další příznaky.

Zdroj: https://zpravy.aktualne.cz/domaci/jak-doma-lecit-covid-19/r~8d949ea88b1411eb9a61ac1f6b220ee8/, https://www.lekarna.cz/clanek/jak-postupovat-kdyz-mam-covid-19/

Náhledové foto: Pixabay

Každý by se chtěl cítit skvěle. I já. Snažím se o to a některé zajímavosti ohledně zdraví vám prozradím ve svých článcích.