Divizna podpoří vaši imunitu — Bojuje proti chřipce a nachlazení
Tato rostlina je rozšířená po celém světě s více než 200 druhy. Udivuje svým růstem a žlutými květy. Ať je to jakkoli, málokdo by u této podmanivé rostliny předpokládal tak široký sortiment regeneračních vlastností. Konkrétně divizna malokvětá, která je v našich zeměpisných šířkách opravdu hojná, pomáhá v boji proti mnoha nemocem.
Dýchací potíže, chřipka, kožní infekce…
Po staletí se listy a květy divizny využívaly v rámci léčby různých potíží — kašel, bronchitidy, astmatu, zácpy, bolesti hlavy, dny. Dětští odborníci také zjistili, že diviznový olej je cenný při drobných ušních onemocněních spojených s nachlazením a chřipkou. A i dnes přírodní léčitelé doporučují diviznu na nemoci dýchacích cest — budete ji moci použít i na zánět trojklanného nervu.
Lékaři se domnívají, že divizna pomáhá v boji proti virovým onemocněním, jako je chřipka nebo herpes. Divizna navíc působí přesvědčivě proti E.coli (infekce močových cest a průjmu), Klebsiella pneumoniae (zápal plic, infekce močových cest) a zlatému stafylokokovi (onemocnění kůže a jemných tkání). Divizna je následně nadpřirozeně se vyskytující bylina se širokým spektrem terapeutického využití.
Jak si připravit léčbu? Čaj nebo raději olej?
Diviznový čaj, který může nabídnout pomoc při výše zmíněných onemocněních, je mimořádně jednoduché si jej vyrobit doma. Vložte několik sušených květů do čtvrtlitrového hrnku, zalijte je vroucí vodou a nechte 15-30 minut louhovat. Poté je sceďte. Pro lepší chuť neváhejte vylepšit medem a citronem.
Olej slouží jako lék na různé kožní infekce a dermatitidy a také na ušní infekce. Ukázalo se, že při léčbě ušních infekcí u dětí domácí kapky z divizny životaschopně zmírňují bolesti, přičemž jsou levnější než antimikrobiální přípravky a nepřinášejí s sebou nepříjemné vedlejší účinky. V každém případě může být ušní infekce velmi vážná, takže v případě, že zvažujete léčbu olejem, měli byste se nejprve poradit se svým odborníkem. Abyste si mohli připravit olej, připravte si suché listy nebo květy. Namočte je do olivového oleje po dobu sedmi až deseti dnů. Po této době je výluh připraven k použití.
Zdroje info: ireceptar.cz, idnes.cz
Náhledové foto: Pixabay