Hořčíkový olej nejen na uvolnění svalstva
Už naši předkové znali prvky a minerální látky, které působily skvěle na lidský organismus. Kožní terapii prováděli, aniž by znali vědecké závěry. K transdermální terapii používali tradičně hořčík. Současná věda už jednoznačně dokládá, že právě on napomáhá ke zrychlení léčby. Zabraňuje také jakýmkoli vedlejším účinkům. Poměrně zajímavé bylo ale také přijímání samotného hořčíku.
Hořčíkový olej jako ideální varianta
Orální absorbování hořčíku není optimální. Často totiž působí projímavě, což není zrovna příjemné. Absorbování hořčíku je tak neskutečně pomalé. Používají se také injekce, nicméně pouze při infarktu myokardu nebo mozkové mrtvici. Ideální podávání hořčíku je logicky prostřednictvím kůže. K tomu se náramně hodí hořčíkový olej. Na jeho účinky se podíváme podrobněji v následujících řádcích.
Účinky hořčíkového oleje
Je jich bezesporu spousta. V první řadě je zapotřebí jmenovat zlepšení sportovního výkonu a zrychlení regenerace. I po zlepšeném fyzickém výkonu se hořčík postará o rychlé odeznění bolesti svalů a těla všeobecně. Kvalitní hořčíkový olej pomůže také při úlevě od migrény. Tou trpí bohužel velké procento populace. zapomenout nelze ani na péči o pleť. Ta se při použití hořčíku mnohem lépe regeneruje a mizí zarudnutí či stopy akné. Z dalších účinků hořčíkového oleje jmenujme ještě třeba:
- regulaci cukrovky,
- zlepšení hypertenze,
- zlepšení kvality spánku,
- snížení míry stresu,
- vyvažování hormonální rovnováhy.
Jak vybírat hořčíkový olej
Nejlepší je logicky výběr hořčíkového oleje pocházejícího z ryze přírodních zdrojů. Kolik hořčíku by měl olej průměrně obsahovat? Zhruba 5 ml by mělo pojmout okolo 500 mg hořčíku. Naším tipem je čistě přírodní hořčíkový olej pocházející z přírodního zdroje Zechstein. Právě on se vyznačuje vysokou kvalitou a univerzálním použitím.
Náhledové foto: Woldoshop
Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.