Jak chodit po kluzkém chodníku, když je venku námraza
Tak tu máme opět zimu v plné své kráse. Bohužel k ní patří i tvorba ledovice, která nepotěší řidiče, ani chodce. Do práce se jít musí, jenže jak se tam dostat, když to venku všude klouže? Poradíme vám zajímavé vychytávky, jež vám pomohou se bezpečně po ledě dostat z místa A do místa B.
Když to na chodníku klouže
Před Sametovou revolucí chtěli někteří soudruzi poručit větru i dešti. Nepodařilo se jim to. Bohužel na povětrnostní vlivy jsme stále krátcí i v současné demokratické společnosti. Počasí si dělá, co chce. Zima je fajn, když jste v teple domova. Jakmile ale musíte vyrazit ven a jít po kluzkém chodníku, nastává dost vážný problém se vůbec udržet ve svislé poloze a nespadnout. Hovoříme samozřejmě o pořádné ledovici, na kterou je i posypová sůl krátká.
Vezměte si příklad z tučňáků
Všimli jste si někdy houpavé a docela směšné chůze tučňáků? Je pro ně typická. Vždyť právě oni se často po ledě pohybují. A aby nespadli, postupují po malých krůčcích. Až se budete někdy po ledovici pohybovat, vezměte si z nich vzor. Nakloňte se mírně dopředu, došlapujte na celé chodidlo a dělejte malé kroky. Vaše tělo tak bude v lepší rovnováze a vám se půjde mnohem bezpečněji, než kdybyste si to rázovali tak, jak jste běžně zvyklí.
Tučňáci. Zdroj obrázku: Pixabay.com
Někdy se oplatí také zdrsnit podrážky obuvi návlekem. Tím může být stará ponožka, která vám pomůže se přes ledovici dostat tam, kam potřebujete.
Pozor na pády
Pády na kluzkém ledě nepatří k těm příjemným. Upadnout může i mladý a trénovaný člověk. Pro starší generaci jsou pády obzvláště nebezpečné, protože si často zlomí krček kyčelního kloubu. Tento úraz mívá mnohdy bohužel i fatální následky. Pokud na ledě padáte, nedávejte si ruce pod sebe. Často tak dochází ke zlomeninám zápěstí.
Zima. Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com
Zdraví je velmi důležité. Co mu prospívá a co ne? Některé zajímavé tipy se vám pokusím nabídnout.