Jak na posilování doma
Posilování v domácím prostředí je stále modernější a oblíbenější. Není se čemu divit, jelikož mnozí z nás jsou pohodlní a ke cvičení potřebují dostatečné množství soukromí a prostoru. V následujícím textu si představíme zhruba 50 minut trvající domácí trénink, který vám pomůže posílit komplexně různé partie vašeho těla.
Bez zahřátí nezačínejte…
Každé cvičení musí začínat postupným zahříváním těla. Se ztuhlými svaly byste toho příliš nedokázali. Tedy kromě toho, že by mohlo dojít k natržení svalu anebo jen jeho natažení. Zahřátí by mělo probíhat v minimu 5 minut. Optimální je třeba běh na místě anebo zakopávání nohou. Postupně je vhodné protáhnout jemně všechny svaly a pak až začít s ostrou aktivitou.
Strečink
Slovo strečink známe zejména ze školy z tělocviku. Každý z nás si vzpomene na protažení, které bylo nezbytné před započetím hodiny tělesné výchovy. Po protažení krčních svalů byste se měli věnovat protažení rukou a následně pasu. Pak by mělo následovat natažení nohou a protahování dalších tělesných partií. Na strečink si vyhraďte dobu 10 minut.
Hlavní cvičení
Hlavní část celého procesu cvičení by měla trvat celých 30 minut. Nejprve se můžete věnovat posilování nohou. Optimální jsou například dřepy anebo posilování vleže a zvedání nohou. Dále je nutné věnovat se svalům na rukou. Sestava složená z kliků je určitě velmi výhodná a můžete tak procvičit hned několik svalových partií na rukou. Výborné jsou i zadní kliky, jež se mohou věnovat valům v zádové oblasti. Posilování zad tak bude také součástí celého cvičení. Doplnit mohou posilování cviky s jednoručkami činkami.
Pětiminutové uvolnění
Celý domácí posilovací proces musí zakončit postupné uvolnění svalstva. Pomalé protažení svalů a lehký výklus vám v tomto ohledu pomohou.
Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com
Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.