Jak se aktuálně chrání zdraví učitelů

Učitel

Fakticky nijak. Ne, rozhodně není možné pedagogickou práci srovnávat s prací zdravotníků, již jsou v první linii a setkávají se koronavirem každý den. Přesto se vyplatí udělat si takovou malou sondu do školy. Tady se jasně ukáže, jak to vlastně s oněmi opatřeními je a jakým způsobem je učitel chráněn. Hovoříme pochopitelně o učitelích na základních školách, střední i vysoké řeší výuku nadále distančně.

Ochranné prostředky samozřejmě vlastní

Nehovořilo se náhodou nedávnou v souvislosti s pedagogy o respirátorech? Možná ano, ale jejich dodávka poněkud vázne. Některé školy nechaly vyrobit ochranné štíty, u nichž se ale nakonec ukázalo, že až tak ochranné nejsou. Učitele tak tradičně potkáte ve vlastních rouškách, a to jak jednorázových, tak přímo ušitých. Jak kdo chce.

Desinfekce všude na chodbách

Pach desinfekce je zpravidla cítit již před budovou školy. Žáci si občas na ruce stříknou, jindy zase ne. Učitelé mohou, paráda, pomoc přišla. A roušky u dětí? Mají je často všude, jenom ne na ústech tak, jak by bylo záhodno. Neustálé napomínání pedagogů je nebaví. Častokrát si roušku také vymění. Kdo by poznal, jestli je daná jednorázovka Pepy nebo Karla? Asi nikdo.

Učitelé zřejmě budou muset do práce, i když neučí

Další zajímavá záležitost. Střídavou výukou na druhém stupni značně prořídl rozvrh také učitelům. Ti přesto musí vyrazit do školy, i když neučí. Prostě to budou mít vedením nakázáno. Áčka si úplně dovolit nemohou. Přesto by mohli být dané dny doma a zadávat práci žákům přímo z domu distančně. Samozřejmě s minimálním, respektive žádným, rizikem nákazy. Dokonce budou muset být v práci i první dva dny nových podzimních prázdnin. Učit nebudou, půjdou se zřejmě jen nakazit. Smutné…

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.