Jak vybrat zubní pastu: Vcelku jednoduše
Funguje u vás zubní pasta pouze jako jakési doplnění kartáčku při každodenním rituálu čištění zubů? Možná ano a říkáte si, že byste ji fakticky ani příliš nepotřebovali. Vždyť kartáček dokáže odstranit nečistoty ze zubů sám a nepotřebuje ještě podporovat nějakou emulzí mísící se s vodou. Ano, může být. Pasta skutečně není tím hlavním bojovníkem proti zbytkům na zubech a mezi nimi. Většinu práce obstará skutečně kartáček na zuby. Pokud ale vyberete a používáte kvalitní zubní pastu, svému chrupu o to více pomůžete. Jak ale vybrat tu správnou? Na to se zaměříme v tomto článku. Konkrétně se podíváme na typologii zubních past.
Varianty pro citlivé zuby
Většina lidí dnes trpí tím, že jejich zuby jsou maximálně citlivé. Stačí jen něco studenějšího a okamžitě cítíme velmi nepříjemnou bodavou bolest. To samé platí i o horkých pokrmech či nápojích. Na trhu lze sehnat speciální pasty, které dokážou díky specifickému složení s vyšším množstvím fluoridu a výtažky z bylin uklidnit podrážděná místa. Na samotné pastě je deklarováno, že pomáhá právě tímto způsobem.
Silně zabarvený chrup
Mnozí z nás mají zuby hodně zažloutlé. Vliv na změnu pigmentu má pochopitelně především kouření, nicméně odstín se může odlišovat i kvůli jídlu a jiným vlivům. Na trhu existují pasty, jež se vyznačují efektivním působením pro navrácení původní barvy. Mnohem efektivnější jsou ale kvalitní bělicí pásky, jež lze zakoupit zvlášť a podpořit tak návrat k tradiční krásné bílé barvě povrchu zubů.
Záněty a krvácení dásní
Nesmírně nepříjemné záležitosti. Speciální zubní pasty obsahující chlorhexidine by si ale i s takovýmito potížemi měly poradit. Dásně se pravidelným používáním takovýchto past dokážou navíc ještě zpevnit a bolestivost i krvácení postupně ustanou. Navíc pochopitelně pasty působí antibakteriálně a maximálně osvěžují dech.
Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com
Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.