Jak vyzrát na chřipku
V dnešních dnech je chřipka hlavním tématem. Všude okolo nás je spousta lidí, kteří jsou tímto onemocněním postiženi a roznáší ji kolem sebe. Důležitou věcí v těchto dnech je prevence a případně potlačení chřipky hned v jejím počátku. Ptáte se tedy jak na chřipku?
Jak na silnější imunitu?
Důležitou věcí při chřipkových epidemiích je dobrá imunita. Pokud se budeme celý rok chovat podle pravidel, při jejichž dodržování se imunita posiluje, nemusíme se v podzimních a zimních měsících obávat žádné pandemie. Důležité je být pravidelně na čerstvém vzduchu, být teple oblečení a vyhýbat se stresu. Tyto faktory jsou pro správné fungování imunitního systému důležité. Dále je pak doporučen sport, otužování a saunování nebo pestrá strava. V neposlední řadě je pak dobrým způsobem ochrany očkování.
Při propuknutí chřipky
Pokud se náš organizmus již chřipkou nakazí, není co řešit. Je důležité potlačit příznaky a projevy chřipky co nejrychleji. Pomáhat nám mohou například bylinky, jejichž účinky jsou známy již od pradávna. Za zkoušku určitě stojí čaje z lípy, heřmánku, mateřídoušky či máty. Výbornými bojovníky proti bolesti v krku jsou odvary z konopných listů. Mají antibakteriální účinky a pomáhají proti zánětu. Dalším krokem po propuknutí nemoci by mělo být okamžité zalehnutí do postele. Často se stává, že je onemocnění přecházeno. To se však nevyplácí a většinou propukne chřipka po několika týdnech opět mnohem silněji. Také by se nemělo zapomínat na dodržování pitného režimu. Při bolestech v krku se stává, že pití bolí. To se však musí překonat a tekutiny tělu dodávat. Jinak dochází k dehydrataci a zhoršení zdravotního stavu.
Pozor na chřipku u těhotných
Chřipka v těhotenství je velmi nebezpečná kombinace. Ženy si musí dávat pozor na léky, které používají během nemoci. Některé totiž nejsou povoleny gravidním. Jsou to například medikamenty typu Strepsils, Orofar a Septolete. Ty totiž fungují na principu anestezie. Dalším rizikem je silný průběh nemoci. Pokud je onemocnění doprovázeno nezvykle vysokými horečkami, je nutné navštívit lékaře.
Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com
Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.