Jaká by měla být zimní čepice
Zima je už v plném proudu, a proto je třeba se chránit především před chladným počasím, které momentálně panuje. Je jasné, že lidé byli v minulosti zvyklí na mnohem větší zimy, nicméně i dnes je zapotřebí se především pořádně obléct. Pokud tak neučiníte, s největší pravděpodobností dojde k tomu, že si přijdete na pěknou rýmu, případně i chřipku či jiná onemocnění. Základem jsou samozřejmě kvalitní kalhoty a bunda, nicméně zapomínat by se nemělo v žádném případě ani na čepici. Jakou tedy vybrat?
Obyčejná pletená čepice pro teplejší dny
Mnozí lidé milují klasické pletené čepice. Ty se vyznačují maximálním pohodlím, standardizovaným designem a v neposlední řadě i některými zajímavými dekoračními prvky. Sehnat se dají za minimální cenu, což je ale do značné míry dáno hlavně minimální mírou ochrany a také tím, že je na ni použito poměrně málo materiálu. Klasické pletené čepice jsou ideální do podzimních sychravých dnů a také do mírné zimy. Pokud venku teplota klesne hlouběji pod bod mrazu, už je třeba čepici vyměnit za podšitou.
Podšívka do větších mrazů
Jak pánské, tak i dámské zimní čepice je třeba volit podle počasí. Do silnějšího mrazu je nutné mít model disponující kvalitní podšívkou. Ta bývá mnohdy vyrobena z lehkého a kvalitního materiálu. Vynikající jsou hlavně čepice, které jsou velmi tenké, nicméně jejich základem jsou funkční látky schopné nepropustit vítr a mnohdy ani vodu.
Za kvalitu zaplatíte…
Jak už to tak bývá, za vyšší kvalitu v podobě značkové prošité čepice si připlatíte! Jednat se s největší pravděpodobností nebude o nijak minimální sumu. Naopak značkové podšité zimní čepice mohou stát klidně i od 600 korun nahoru. Sehnat se ale v nejrůznějších slevách dají klidně i okolo 300 korun. Budete-li volit některé méně známé značky, máte velkou šanci. Další zajímavé informace se dozvíte v magazínu o kráse a módě.
Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com
Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.