Jaké jeví žlučníkový záchvat příznaky
Žlučníkový záchvat je velmi nepříjemnou záležitostí, která může člověka klidně i na několik dní nebo týdnů dostat mimo hru. Pokud nevíte, jaké jeví žlučníkový záchvat příznaky, jste na správném místě. Pokusíme se vám poradit, jak to vlastně s příznaky je a jakým způsobem je možné tento typ záchvatu poznat. Informace se vám mohou rozhodně hodit i tehdy, když nebudete tímto záchvatem trpět vy.
Typické bolesti pro žlučníkový záchvat
Pro žlučníkový záchvat jsou charakteristické bolesti v oblasti nacházející se vpravo v podžebří. Tyto bolesti se postupně rozšiřují až pod lopatku a postupem času ucítíte silný tlak, napětí a plnost. Vše je doprovázeno silným zvracením. Určitě není od věci uvést i to, jak dlouho trvá žlučníkový záchvat. Jedná se o dobu pohybující se mezi 1,5 až 2 hodinami. Mnohdy se může také jednat klidně i o mnohem delší časový interval. Uvádí se klidně i 12 hodin. Každé zvracení je pro postiženého do znané míry úlevou.
Jasné průvodní jevy
Dalším průvodním jevem žlučníkového záchvatu je bolest v oblasti vpravo od žaludku. Poměrně málo frekventovaným příznakem je bolest za lopatkou. Nevolnost je většinou spojena i s plynatostí. Mnohdy se projevuje poměrně mocné říhání a flatulace. Paralyzace nemocného člověka je maximální a je zapotřebí mu pomoct a projevit co největší možnou míru empatie.
Dietní chyby zkomplikují léčbu
Bolest může být při žlučníkovém záchvatu taková, že se zkrátka nedotknete oblasti pod žebry. Nemocnému se může i zatmět před očima a jímat jej bude zimnice. I při podrážděném žlučníku byste se měli vyvarovat některých jídel, která mohou situaci markantně zhoršit. Jedná se především o žloutek z vajíčka, máslo namazané na chlebu a také o česnek. Zapomeňte i na tučné maso a uzeniny. Nesnesitelné bolesti by se po jejich konzumaci vrátily.
Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com
Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.