Jaké má nízký krevní tlak projevy
Popis nízkého krevního tlaku je poměrně častou záležitostí jak v tištěných, tak i v mnohých elektronických médiích. Není se čemu divit, jelikož nízký tlak může být velmi nepříjemný. Nemusí se nutně jednat o projev nějakého onemocnění, ale může jit pouze o krátkodobý či trvalý stav organismu. I proto je třeba soustředit se na tančení nízkého krevního tlaku a také na to, jaké má příznaky.
Co je hypotenze?
Nízký krevní tlak trápí spousty lidí a jedná se v podstatě o hodnotu systolického tlaku, která nepřesahuje 100 mmHg. Jaký je tedy význam této hodnoty? Krev v těle putuje prostřednictvím cév a dostává se až ke konkrétním tkáním, kde má končit. Cévy fakticky fungují jako určitý typ pružných trubic. Krev působí na jejich stěny a vzniká tak tlak, který by měl být přiměřený jejich celkové konstituci. V arteriích dochází k pulzování, a tak je nutné měřit hodnotu diastolickou, když srdeční sval relaxuje a systolickou, kdy naopak spíná.
Kdy může dojít k hypotenzi?
K hypotenzi dochází ve dvou základních případech. Tím prvním je porucha v oblasti srdečního výdeje. Srdce zkrátka není schopno pumpovat potřebné množství krve do tepen. V druhém případě se jedná o problémy s krevním řečištěm. Cévy nejsou schopny dokonale regulovat odpor pro krev. Ta nemá neustále stejný objem, a proto je nutné její množství efektivně regulovat dle potřeby.
Hlavní rizikové faktory hypotenze a prevence
Nejčastějšími rizikovými faktory jsou nejrůznější onemocnění. Jmenovat bychom mohli především ta následující.
– diabetes
– roztroušená skleróza
– snížená funkce štítné žlázy
– mozkové nádory
– Parkinsonova choroba
Prevence nízkého krevního tlaku je poměrně složitá a v podstatě neexistuje. Není od věci zvyšovat vlastní fyzickou výkonnost.
Několik typických projevů hypotenze
– únava spojená s nespavostí
– celková slabost
– bolesti hlavy
– studené končetiny
– mžitky před očima
– závratě
– omdlívání
Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com
Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.