Koupel připravená z kvasnic: může pomoci při problémech s pokožkou

Koupel z droždí

Droždí nepatří jenom do pečiva. Může mít mnohé zdravotní účinky. Prospěšné je i pro naši pokožku. Vzhledem k poměrně nízké ceně je můžete používat pravidelně, abyste se zbavili suché pokožky, akné nebo zmírnili projevy lupénky. Ideální je sáhnout po pivovarských kvasnicích, které jsou dostupné v obchodech se zdravými potravinami a přírodní kosmetikou. Použít se dají ale i kvasnice, které běžně kupujete v supermarketu na přípravu kynutého pečiva.

Koupel s droždím pomáhá hydratovat pokožku

Kvasnice čili droždí obsahuje spoustu prospěšných složek. Často se používá také jako maska na vlasy či na obličej. To všechno kvůli hydratačním účinkům a vyživujícím složkám, jako je biotin, chrom, zinek, kyselina listová a vitamíny B5 a B12. Kvasnicová koupel tak může přinést takové účinky, jako zklidnění pokožky při podráždění a zánětech, podpora léčby porušených krevních cév, uvolnění svalstva těla (vhodné po fyzické námaze), podpora duševního zdraví, zpevnění pokožky a spousta dalšího.

Droždí
Foto: Freeimages

Kvasnicová koupel – příprava

Na přípravu jedné lázně budete potřebovat 4 až 6 balení droždí. Toto množství rozpusťte v hrnci s vodou. Pro lepší rozpuštění je dobrá teplá voda, nicméně její teplota by neměla být vyšší než 50 °C – to totiž ničí prospěšné účinky droždí. Jakmile v hrnci rozpustíte droždí, počkejte 5 až 10 minut. Nyní můžete přelít obsah hrnce do vany s teplou vodou (opět – teplota vody pod 50 °C). Naložte se do vany a užívejte si svou koupel. Neměli byste v ní být déle, než 30 minut.

Sprcha s kvasnicemi

Pokud nemáte vanu, můžete si i tak užívat prospěchu, který nabízí kvasnicová koupel. Droždí smíchejte s teplým mlékem v takovém poměru, aby vznikla hustá pasta. Tu nanášejte ve sprše na vlhkou pokožku. Nechte působit asi 15 minut a pak smyjte teplou vodou. Takovou směs můžete popřípadě aplikovat pouze na místa, kde máte suchou či svědivou pokožku.

Zdroje info:

https://5mindlazdrowia.pl/drozdzowa-kapiel/

https://pmc.ncbi.nlm.nih.gov/articles/PMC10634211/

Foto: Canva