Kvasinky, nepříjemný nepřítel žen, kterého se můžete zbavit
Ať tak či onak, vedle denního světla a letních radovánek se na scéně objevují i nepříjemné mykózy, kterými některé ženy trpí mnohokrát do roka, nehledě k jejich největšímu výskytu v období koupání. Aby se vám dlouhé letní dny nezdály tak nebezpečné a abyste nemusely ztrácet obavy z běžných infekcí, jakými trpí i další ženy s oslabenou imunitou, podívejte se, jak se úspěšně vyhnete a zbavíte mykózy.
S pomocí enzymoterapie prostřednictvím Wobenzym se budete moci připojit k těm, které si chtějí užívat léto, teplo a uvolňující koupání bez strachu z kvasinkových onemocnění už jen z pohledu na mokré oblečení.
Příčiny kvasinkové infekce
Na sliznicích a kůži se běžně vyskytují zástupci z kmene Candida, které jsou však v rovnováze s ostatními mikroorganismy. Narušení podmínek – pH pokožky, vlhkost nebo přítomnost jiných látek, slouží jako výživná půda pro mykózu.
- Oslabená imunita či jiné onemocnění
- Užívání ATB
- Užívání antikoncepce
- Narušení pH sliznice – menstruace, pohlavní styk…
- Stres
- Těhotenství
- Nevhodné spodní prádlo
Jak se kvasinková infekce projevuje?
Ze začátku můžete pociťovat pálení, svědění, zarudnutí a mít otok v oblasti vnějších rodidel. Při pohlavním styku můžete rovněž cítit jistý diskomfort. Pokud se vám infekce dostane do pochvy, budete mít hrudkovitý výtok a bude vás trápit bolest. Toto onemocnění může být i bezpříznakové a stejně tak může probíhat i u mužů. U nich se to projevuje zarudnutím a otokem žaludu, svěděním a pálením předkožky či tvorba bílého povlaku.
Existuje prevence?
- Noste bavlněné kalhotky
- Mokré plavky neneste moc dlouho
- Při utírání po potřebě se utírejte zepředu dozadu
- Provádějte pravidelnou hygienu
- Omezte sladká jídla
- Při menstruaci použijte vložky či menstruační kalhotky
Jaká je léčba?
Abyste se bezpečně zbavili kvasinkové infekce, musíte jednat komplexně. Kromě léčiv a podpůrné kosmetiky musíte změnit životní styl – a především jídelníček. Měli byste jíst co nejméně sladkých jídel! Pokud bude problém přetrvávat, běžte ihned za lékařem, který vám předepíše antimykotika, která jsou velmi účinná. Rovněž si kupte intimní gely a pěny, vaginální probiotika a přípravky, které obnoví přirozené pH.
Zdroje info: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/books/NBK543220/, https://classic.clinicaltrials.gov/ct2/show/NCT03562156
Náhledové foto: Pixabay