Má skutečně tibetská houba negativní účinky
Tibetská houba představuje ryze přírodní produkt, který si oblíbila spousta lidí, a mnozí z nás ji chtějí vyzkoušet. Obávají se ale jejich negativních účinků. Určitě tedy není od věci si tuto houbu mnohem blíže představit. Podíváme se na ni komplexně jako na kvalitní přírodní produkt, ukážeme si její pozitivní účinky na lidský organismus a také na to, jestli může skýtat případně i nějaká úskalí. Obrázek o ní si tak budete moci udělat sami.
Tibetská houba se představuje
Odpověď na otázku, co je tibetská houba, je poměrně jednoduchá. Jedná se o seskupení mikroorganismů, které dokážou proměnit mléko v kefír. Ten má pak na lidské zdraví pozitivní účinky. Jedná se o metodu, která je stará přibližně 5 000 let. Původ vzniku houby a jejího utváření najdeme v oblasti Kavkazu a logicky Tibetu. Odtud ostatně pochází i její název.
Pozitivní účinky tibetské houby
Nejprve je třeba uvést pozitivní účinky tibetské houby, kterých je pochopitelně hned několik. Pro přehlednost je uvedeme v následujících bodech.
– dokáže zastavit překyselení organismu svou zásaditou povahou
– umí dokonale léčit trávicí trakt
– pomáhá k rovnováze ve střevní mikroflóře
– funguje jako přírodní antibiotikum
– umí podpořit a nabudit imunitní systém
– stabilizuje krevní tlak
– harmonizuje stolici
– pročistí ledviny a vylučovací soustavu
– pomáhá proti nadýmání
– pomáhá léčit vyrážky a kožní obtíže
– dodá ztracenou energii
Tibetská houba a její negativní účinky
Mnozí lidé se obávají negativních účinků tibetské houby. Není ovšem třeba. Při správné přípravě kefíru jsou potenciální potíže eliminovány. Neměli byste jej ale pít denně. Optimální je zhruba 6 až 8 denní kúra. Pít byste měli od 3 do 5 hrnků kefíru denně. Jediným aspektem může být průjem, který může být u některých osob vyvolán.
Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com
Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.