Nepotřebujete pilulky na ucpané dutiny — Stačí použít prsty

Bolest dutin

Zní to neobvykle? Vůbec ne. V případě, že potřebujete podniknout něco jiného než do sebe házet chemicky upravené pilulky z lékárny, budete moci zatočit s trápením dutin pomocí 3 masážních metod obličeje.

Co je to bolest dutin?

Dutiny se mohou ucpat v důsledku pravidelné přecitlivělosti nebo nachlazení. Méně časté příčiny navíc zahrnují nosní polypy nebo pokleslou nosní přepážku. To má za následek bolesti dutin, tlak v dutinách a běžné nepříjemné pocity.

3 techniky hnětení

Existují 3 základní strategie hnětení. Stačí, abyste pravidelně několik minut denně masírovali. Jemná váha na dutiny a jejich zahřívání umožňuje cirkulaci krve, což má vliv na uvolnění dutin, zbavuje je vody a brání opakovanému hromadění hlenů. V našem těle se nachází 4 sady vedlejších nosních dutin. Promačkejte je všechny nebo poctivě promačkejte nejrizikovější části. Cvičení lze v případě potřeby opakovat několikrát denně.

Masírování čelních dutin

  • Čelní dutiny se nacházejí uprostřed čela, a to konkrétně nad očima
  • Pro začátek si zahřejte ruce
  • Umístěte prostředníček a ukazováček nad obě obočí

Budete hníst obě strany, takže pravou ruku položte na pravé obočí a levou ruku na levé. Masírujte postupně krouživými pohyby směrem ke spánkům po dobu 30 sekund.

Masáž čelistních dutin

Čelistní dutiny se nacházejí pod tvářemi nad zuby a vedou směrem k nosu. Jsou největší ze čtyř. Vložte oba prostředníčky a ukazováky prsty do oblasti pod tvářemi nad čelistí. Třete je také po dobu 30 sekund.

Masáž
Foto: Pixabay

Masáž sfenoidálních/ethmoidálních dutin

Sfenoidální dutiny se nacházejí v lebce na sfenoidální kosti, části za nosem mezi očima. Etmoidální kost se nachází v části, kde se nosní dutina odděluje od mozku. Hnětení se zaměřuje na obě oblasti. Položte oba ukazováky na nosní kůstku a objevte zónu mezi nosní kostí a očním koutkem. Přitiskněte tam prsty na 15 sekund. Poté s citlivým tlakem směřujte ukazováky postupně dolů po dobu 30 sekund.

Zázraky masáže

Masáž vedlejších nosních dutin má vliv především na snížení bolestí, tlaku a hromadění tělesné tekutiny nebo na zamezení vážného průběhu onemocnění. Může fungovat jako báječně silná léčba, zejména ve spojení s dalšími metodami, jako je například vnitřní dýchání.

Zdroje info: nasezdravi.cz, aazdravi.cz

Náhledové foto: Pixabay