Nerealistické standardy krásy ničí sebedůvěru žen
V dnešní době všichni existují prakticky jen online a s příchodem umělé technologie se vše jen zhoršilo. Al se stala hybnou silou nejen ve psaní, ale i v tvorbě různých videí a obrázků. A protože všichni hledají ideál krásy a nezaobírají se tím, co je důležité, objevil se velký problém. Jelikož Al umí vše měnit a vylepšit, stal se z ní nástroj, jak definovat krásu – ale za jakou cenu?
Sociální sítě jako zrcadlo iluzí
Sociální sítě slouží jako nepřetržitý proud upravených, vylepšených a nerealistických obrazů. Filtrování, retušování a úpravy pomocí umělé inteligence dokáží změnit tváře i postavy, čímž vznikají naprosto nerealistické standardy. Digitální výtvory se pak stávají novým měřítkem krásy, které je prakticky nemožné v reálním světě najít nebo dosáhnout.
Mnoho dívek a žen tráví hodiny porovnáváním svého vzhledu s dokonalými influencerkami, které jsou často zidealizovány díky různým technologiím. A ještě k tomu jsou i po plastických operacích. Čím více času na těchto platformách zůstáváme, tím více si všímáme vlastních nedostatků. Díky tomu o sobě pochybujeme, vznikají deprese a poruchy stravování, zbytečně chodíme na operace a různě se mučíme. Ale proč vlastně?
Krása jako nutnost, ale ne potěšení
Krása ve společnosti vždy hrála velkou roli. Každý člověk vypadá jinak, odlišnosti jsou to, co nás utváří. Pokaždé se najde člověk, který bude lidi kolem sebe shazovat a začíná to už od základních škol. Díky tomuto nátlaku dívky i chlapci čelí různým výzvám a problémům. Nemusíme tu rozvádět, že kromě posměchů dochází i fyzickému násilí. A určitě i víte, jaké to má následky…
Každopádně umělá inteligence a společnost obecně se chová značně zvráceně. Vytváří se neskutečný tlak zejména na dívky a ženy a tato deformace psychiky a uvažování negativně ovlivňuje každodenní život a vztah k našim tělům. Na to navazují i vztahy s partnery, pokud se tomu dá říkat vztah.
Jak sebe a dítě ochránit?
Existuje způsob, jak se ochránit? Jistě! Kromě vypnutí všech přístrojů můžete posilovat zdravé sebevědomí. Dívejte se do zrcadla a uvědomte si, že na sobě nemáte žádné chyby. Pokud vám někdo říká opak, neposlouchejte ho. Většinou nás soudí lidi, kteří jsou nespokojení sami se sebou. Někdy je potřeba najít i odbornou pomoc a s někým si promluvit, což není vůbec ke škodě.
Naučte se i svoje děti omezit používání nejen sociálních sítí, ale i mobilních telefon, počítačů, tabletů atp. Místo toho podporujte zdravotní životní styl, mentální pohodu a sebepřijetí.
Zdroje info: invarena.cz, theses.cz
Náhledové foto: Pixabay