Očkování učitelů je kritizováno ze všech stran
Tak už jsme se pomalu dostali do fáze, kdy se začnou očkovat učitelé. Mělo by k tomu dojít příští týden, postupně se registrují. Na řadu půjdou nejprve starší pedagogové a ti, kteří učí první a deváté ročníky základních škol. Logicky vzato, k otevření školy by se skutečně měli pedagogové proočkovat, aby se vše mohlo vrátit do starých kolejí. Na druhou stranu se situace vcelku dynamicky mění a stále více hlasů je proti. Jaké jsou důvody? Na to se podíváme právě v tomto článku.
Prezenční výuka se odkládá
Zřejmě první důvod proti očkování pedagogů. Mnohem více z hlediska množství kontaktů jsou disponovaní zdravotníci, kteří už ale většinou očkovaní jsou. Následně jsou na ráně policisté. Těch je nyní v terénu spousta a řeší kontroly přejíždění z okresu do okresu. Denně podstoupí až neuvěřitelné množství kontaktů. Ostatně i sám vícepremiér Hamáček hovořil o tom, že policisté by měli jít na řadu před učiteli.
Vakcína proti koronaviru: Foto Pixabay.com
Ohrožené skupiny ještě nebyly očkovány
Zatím došlo k proočkování občanů starších 80 let. Mladší ročníky byly naočkovány pouze sporadicky. Šedesátníci fakticky nikoli. Tento argument použil třeba epidemiolog Jiří Beran, který hovořil o uvolnění kapacity již tak zkoušených nemocnic. Když se budou očkovat mladí pedagogové, ohrožené skupiny zůstanou skrze nedostatek vakcín stále ohrožené.
Návrat do škol potřebujeme
Tato skutečnost je neoddiskutovatelná, nicméně otázkou také zůstává za jak dlouho budou pedagogové proočkováni a jestli se pak vir nebude dál masivně šířit mezi dětmi. Otazníků je tedy několik a fakticky zůstávají dva tábory lidí. Jedni jsou pro přednostní očkování učitelů a druzí nikoli.
Očkování proti koronaviru: Náhledové foto Pixabay.com
Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.