Plánovaná operace
Nadcházející podzim bez extrémních teplot bývá, dá-li se to tak v tomto případě vůbec říct, oblíbeným časem pro plánované operace. Pacienti i nemocniční personál mají po dovolených, síly jedou na plný výkon a do Vánoc je ještě daleko.
Nicméně na samotnou operaci se člověk většinou spontánně příliš netěší, i když na přislíbený a očekávaný lepší stav po ní naopak velmi. Dá se na to podívat i z té příjemnější stránky, a to s potěšením, že je možnost se na chirurgický zákrok dobře připravit, na rozdíl od náhlého úrazu nebo nenadálé břišní příhody.
Zdroj obrázku: Pixabay.com
Kromě dodržení lékařových rad, a to jak dlouhodobých osobních např. ohledně snížení váhy, vyživovacích návyků nebo nácviku doporučených pohybových stereotypů, tak přípravy domácnosti (omezení bariér v bytě, opěrky do vany, nástavec na toaletu, stolička k posteli) a výpomoci ostatních (pro pohyb o berlích, nákupy, hlídání dětí, apod.).
Stejně jako si maminky v očekávání připravují tašku do porodnice, i pacient s plánovanou operací (mezi ně patří právě i maminky s plánovaným císařským řezem) si připravuje vše, co s sebou do nemocnice bude potřebovat. Kromě hygienických potřeb a nemocničního oblečení i léky a knihu. Práci s sebou nejlépe nebrat! Pokud se chcete připravit opravdu dobře a překonat tak snáze první dny po operaci, přibalte s sebou i krabičku Wobenzymu.
Obsahuje přesně vybrané proteolytické enzymy, díky nimž bude hojení probíhat přirozeně, zánět operační rány, jakožto přirozené reakce imunitního systému, se optimalizuje na nezbytnou míru, minimalizuje se nežádoucí otok a bolest a následně se tak zásadně zkrátí doba a zvýší kvalita hojení. Enzymatickou kúru je třeba nasadit ihned po operaci při první možnosti přijímání potravy (lék Wobenzym 2x denně 7 dražé) nebo zkonzultujte s vašim ošetřujícím lékařem.
Zjevné účinky enzymatické pooperační kúry uznávají totiž i lékaři chirurgických (včetně ortopedických) oborů, kteří jsou známí tím, že před jakýmikoli medikamenty ctí nejvíce zručnost operatéra, ostří skalpelu a sterilitu operačního sálu. V tomto případě však ve shodě s internisty a praktiky potvrzují lepší start a průběh pooperačního hojení a celkové rekonvalescence. Jde totiž o přirozenou podporu vlastních imunitních procesů, lymfatického systému a tím i přísunu potřebných protilátek.
V každém případě, ať už je zásah do těla veden přímo porušeným kožního krytu nebo laparoskopicky, hojivý proces si zaslouží podporu a klid. Ten si bohužel snadno v krabičce v lékárně nekoupíte.
Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com
Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.