Pomalé běhání: v čem spočívá běhání v rytmu slov
Běhání je skvělým způsobem, jak zařadit pohyb do svého každodenního života. Kromě pohodlného oblečení a případně běžecké obuvi nepotřebujete žádné speciální pomůcky, takže se jedná o velice dostupný sport pro každého. V závislosti na zátěži jej také mohou provozovat všechny generace. A jak se ukáže v tomto článku, můžete si u něj také popovídat. Pokud budete mít partnera, se kterým můžete běhat, půjde vám běhání o mnoho lépe.
Pomalé běhání z Japonska
Pomalé běhání má svůj původ v Japonsku, jeho vynálezcem je profesor profesor Hiroaki Tanaka, ředitel Ústavu fyziologie sportu na univerzitě Fukuoka. Jeho hlavním cílem bylo přesvědčit lidi, aby více cvičili a přitom neměli být omezeni svou přirozenou nechutí k tvrdé práci. Také chtěl zamezit tomu, že po cvičení se budete chtít odměnit něčím, co považujeme za špatné návyky – jako například sladkost nebo posezení s přáteli v hospodě.
Foto: Pixabay
Co je pomalý běh?
A tak nějak vznikl právě pomalý běh. Nejdůležitější je u něho tempo, které nepřekračuje rychlost 3 až 5 kilometrů za hodinu. To je rychlost, kterou běžně chodíme. Za výsledek to má to, že sice běháte, ale příliš se nenamáháte, usmíváte se a přitom se necítíte unavení. Dále se u běhu zaměřte na techniku, která je druhým nejdůležitějším faktorem. Tělo musí být rovné, hlava vzhůru a hmotnost vychází ze střední části chodidla.
Má takové běhání smysl?
Odpověď je: ano. I když běžíte pomalu, ale pravidelně aspoň 30 minut denně, smysl to má. Na začátku můžete běhat třikrát denně po 10 minutách, pokud nezvládnete hned 30 minut najednou. V rámci takového desetiminutového běhu můžete spálit asi 200 až 300 kalorií. Navíc je to sport, který zvládne skutečně jakákoli věková generace. Ideální je například pokud začínáte s během. Pomůže vám dostat se do kondice, zhubnout nějaké to kilo navíc (spolu se zdravými stravovacími návyky), můžete běhat ve skupince více osob a nikdo nebude příliš rychlý, můžete si popovídat.
Zdroj: https://www.rodzinazdrowia.pl/bieganie-w-rytmie-slow-na-czym-polega-slow-jogging
Foto: Pixabay