Pozor na pocity ublíženosti, mohou vás vyřadit ze života

Úzkost

Pocity jsou součástí života. Když vás někdo naštve, dostanete vztek, máte chuť křičet, možná máte potřebu tuto „palbu“ opětovat. Když vám někdo ublíží, rozpláčete se, stresujete se. Když vás někdo rozveselí, něco se povede, rozesmějete se a jste plní štěstí. To je v pořádku. Ale je tu jeden pocit, od kterého byste si měli udržovat odstup. Pocity ublíženosti jsou jako jed ve vašich žilách!

Stane se z vás věčná oběť

Máte pocit, že vám druzí ubližují a ubližují a že je pro vás nemožné žít šťastně? Vyčítáte jim své neštěstí? V tu chvíli se točíte v jednoznačném kruhu. V případě, že se na to díváte z mentálního hlediska, je to klasické setrvávání v pozici oběti. Takový stav mysli vás často udržuje v negativním postoji, nepřebíráte odpovědnost za sebe a svůj život, neustále se snažíte najít viníka kromě sebe.

Zastavíte a ustanete ve vývoji

Toto nastavení mysli se vyhýbá jakémukoliv individuálnímu rozvoji nebo ho komplikuje. Proč byste se měli snažit o obtížnou práci, když všechny vaše nepříjemnosti způsobují ostatní? Z jakého důvodu byste se snažili o cokoli v domácnosti, když vám všechno ničí partner či rodina? Proč byste se snažili žít zdravě a pracovat, když nikdy nebudete štíhlí, protože to máte dědičné?

Se vším se můžete vypořádat

Každý někdy zažil pocit, že se k němu někdo zachoval nevhodně, ublížil mu, poškodil ho. Ať tak či onak, vyrovnaný člověk se s tím dokáže smířit, jde dál a bere to jako zkušenost. Samozřejmě těžší je to s opravdu velkými křivdami, když vám někdo udělal něco, co negativně ovlivnilo váš život a nesete si dlouhodobé následky v oblasti zdraví. Typicky u tohoto je často nutná odborná pomoc, ale jednotlivci s tím mohou žít, aniž by se stylizovali do role obětí.

2
Foto: Pixabay

Smiřte se s traumaty z minulosti

Ti, kteří v dětství prožili něco nepěkného, kterým bylo ublíženo, nebo kteří měli někoho blízkého, kdo se takto choval, jsou obzvláště náchylní k pocitům špatného myšlení. Neustále přebíráme styl chování od svých opatrovníků a blízkých. Takže v případě, že jedinec v minulosti zažil šikanu, může mít tendenci upadnout do stejného způsobu uvažování. Právě muži se berou neustále jako oběti. Možná je to i tím, že mají větší ego než ženy, a když je jim ublíženo, zůstávají více v ublíženém stavu.

Snažte se svůj život vzít do svých rukou

Cítíte se jako oběť, která dostává na frak? Už jen to, že si to dokážete přiznat, může být krokem vpřed. Uvědomte si, že máte jednoduše na výběr, zda budete obětí, nebo tvůrcem svého života. Nezáleží na tom, jaká je vaše počáteční linie.  A i vy byste se měli ptát, kdy a proč jste se začali cítit jako oběť. Ublížili vám vaši opatrovníci? Naučili jste se rozvíjet sebelítost, protože vaše babička taková byla a vám to z několika důvodů pomohlo?

Toto uvědomění může být zlomovým bodem! Protože všechny další události ve vašem životě jsou choulostivější, trýznivější. Je zásadní uvědomit si, že ti, kdo vám v současnosti ubližují, jsou vašimi průvodci životem. Naznačují vám, že vnitřní zranění se prostě musí vyléčit. Mimořádně zásadní je v tomto ohledu omluvit se, pustit zradu z hlavy a dívat se spíše do budoucna.

Zdroje info: aktualne.cz, psychosom.cz

Náhledové foto: Pixabay