Přerušovaná soulož: vše, co byste o této metodě měli vědět
Přerušovaná soulož je jednou z nejjednodušších metod, jak zabránit početí. Bohužel nemusí být tolik spolehlivá jako jiné druhy antikoncepce. Mohou se jevit jako dobrý nápad tehdy, když máte sex pouze s jedním partnerem, protože tato metoda nechrání před sexuálně přenosnými chorobami. Navzdory novým formám antikoncepce je tato metoda stále oblíbená. Uvádí se, že asi 41 % žen ve věku 18 až 24 let na tuto metodu spoléhá.
Účinnost metody
Pokud nechce žena užívat hormonální způsoby antikoncepce, pak je zapotřebí uvést, že účinnost přerušované soulože je nižší. Důvodem je to, že je zde větší prostor pro lidskou chybu. Navíc žena obvykle nemá situaci zcela pod kontrolou a musí spoléhat na svého partnera. Úspěšnost přerušované soulože je pod 90 %. Hormonální formy antikoncepce naopak dosahují úspěšnosti nad 90 %.
Sexuálně přenosné choroby
Jedině prezervativ dokáže ochránit před sexuálně přenosnými chorobami. Metoda přerušované soulože nechrání před takovými nemoci, jako jsou genitální bradavice a herpes. Ty se přenáší kontaktem kůže na kůži. Kromě toho existují další pohlavně přenosné choroby, jako je chlamydie, syfilis a kapavka, které se přenáší už v preejakulátu.
Foto: Pixabay
Opakovaná soulož
Přerušovaná soulož je metoda, která je zcela zdarma. Avšak je nutné uvést, že ejakulace by měla být provedena od genitálií ženy. Zbytky ejakulátu se mohou při opakování soulože dostat do rodidel ženy, což snižuje úspěšnost metody. O této skutečnosti spousta párů ani netuší. Mají dojem, že když byl ejakulát proveden mimo rodidla ženy, je situace zachráněna. Bohužel, někdy i zbytky spermatu z močové trubice muže mohou způsobit otěhotnění.
Zdraví škodlivá metoda
V některých starších zdrojích můžete nalézt tvrzení, že metoda přerušované soulože je škodlivá. Není to pravda. Neškodí ani muži ani ženě. Tvrdit, že je škodlivá, je něco podobného, jako když se říká, že masturbací vysychá mícha a podobné nesmysly.
Zdroje info:
https://www.webmd.com/sex/birth-control/pull-out-withdrawal
https://www.womenshealthmag.com/health/a19961126/does-the-pull-out-method-work/
Foto: Pixabay