Příčiny hučení v uších a prevence tohoto problému
Pracujete v hlučném prostředí? Bydlíte ve velkoměstě a jste neustále poblíž tepající hromadné dopravy a klaksony aut jsou pro vás tak přirozené jako zpěv ptáků v přírodě? Nejspíš dobře znáte pocit hučení v uších. Jaké jsou jeho nejčastější příčiny a jak mu předcházet?
Neriskujte své zdraví, omezte hlasité zvuky
Nejčastější příčinou nepříjemného hučení v uších je hluk. Není proto od věci, pořídit si kvalitní a pohodlný chránič sluchu. Lidské ucho je velmi citlivé a jakékoliv zvuky, které přesahují 80 dB jsou pro něj škodlivé. Pro vaši představu: domovní zvonek je na oné kritické hranici 80 dB. Proto na sobě můžete pozorovat, že při delším pobytu v hlučném prostředí vám začne v uších hučet, někdy též zvonit anebo můžete pociťovat i jemný šum.
Pečujte o svůj sluch
Abyste svůj sluch chránili a uchovali ho v co nejlepší formě, po co nejdelší dobu, začněte o něj pečovat. Zamýšlejte se nad tím, v jakém prostředí trávíte čas a kolik hluku se kolem vás vyskytuje. Jestliže pracujete v hlasitém prostředí a při návratu domů pociťujete nepříjemné šumění nebo hučení či pískání v uších, pořiďte si kvalitní špunty do uší. Můžete je nosit v zaměstnání a tím eliminovat škodlivý dopad okolního hluku na vaše zdraví.
Investujte do svého zdraví
Eliminujte pobyt v hlučném prostředí co nejvíce je to ve vašich silách. A když už se v takovém prostředí vyskytnete, myslete na svůj sluch. Pořízení kvalitních chráničů sluchu, například od Hoffmann Group, vás nebude stát majlant a vaše uši, zejména tedy váš sluch bude chráněn.
Zatočte s hučením a šumem v uších jednou provždy. Pokud je to ve vašich silách, vyhýbejte se příliš hlučnému prostředí a když se v něm ocitnete, použijte kvalitní chrániče uší. Poškození sluchu je totiž trvalé, proto mu raději předcházejte.
Zdroj info: https://www.hoffmann-group.com/CZ/cs/hot/Ochrana-při-práci/Ochrana-sluchu/c/091
Náhledové foto: Africa Studio/Shutterstock
Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.