Proč na kocovinu někdy pomůže malé pivo
Možná vám to připadá jako mission impossible. Ráno se probudíte s opravdu příšernou migrénou, žaludkem na vodě a hrůzostrašným pocitem v ústech a sklenka alkoholu je to poslední, co ještě někdy chcete v životě vidět.
Pokud se však dokážete přemoct a dojdete si do ledničky pro vychlazenou desítku, můžete být překvapeni, jak skvěle na vás zapůsobí. Vtip je v tom, že obsahuje spoustu cenných vitamínů a minerálů. Jde zejména o vitamíny ze skupiny B, které brání překyselení organismu a pečují o játra. Ale nejenom to.
Jak je to s malým pivem?
Díky pití piva se zároveň také pořádně napijete. Rychle tak svůj organismus zavodníte a vůbec nezáleží na tom, že později půjdou zase stejně rychle přebytečné tekutiny ven. Mezitím je totiž stihnete doplnit z dalších zdrojů. A jaké by to měly být?
Pálenka: Zdroj obrázku Pixabay.com
Vsaďte na šikovné bylinky
Máme na mysli zejména dvě z nich: ženšen pravý a ostropestřec mariánský. Zatímco první si spojujeme zejména s vitalitou, druhá je známá příznivým působením na játra. To ovšem zdaleka není všechno.
Ženšen pravý to umí zejména s překyselením. Brání mu, což oceníte zejména při boji s nevolností. A ve hře je samozřejmě i ochrana organismu. Ostropestřec mariánský pak má příznivý vliv zejména na játra, to už jsme se zmiňovali. A asi nemusíme dodávat, že právě ta bývají působením alkoholu ovlivněna nejvíce. Má však i antioxidační účinky a přispívá k rychlejšímu odbourávání alkoholu z krve.
Aby však bylinky mohly správně působit, musíte je podpořit. A to pořádným šlofíkem, který si po párty dopřejete. 5-6 hodin je minimum, které dá vašemu organismu dostatek času na vzpamatování. Tento faktor si hlídejte. Jestliže budete následující den brzy vstávat a hned se vrhat do horečnaté činnosti, neochrání vás před kocovinou ani ty nejlepší tipy.
Malé pivo: Zdroj náhledového obrázku Pixabay.com
Každý by se chtěl cítit skvěle. I já. Snažím se o to a některé zajímavosti ohledně zdraví vám prozradím ve svých článcích.