Rýma u kojenců vás minimálně vyleká
U většiny novorozenců se bohužel projeví rýma. Jedná se především o děti, které se narodí v podzimních a zimních měsících, kdy epidemie tohoto zdánlivě banálního onemocnění kulminuje. Dospělí si s rýmou vcelku pohodlně poradí, nicméně malé dítě má obrovský problém. Mohou totiž přijít i mnohem závažnější komplikace, které je často zapotřebí akutně řešit. Pokusme se tedy přesněji rýmu u novorozenců popsat a poukázat si na to, jakým způsobem ji léčit.
Rýma u kojenců a její charakteristika
U novorozence je typické zejména to, že dýchá nosem. Dýchání ústy je vzhledem k anatomii jeho těla velmi složité. Logické je i to, že každý problém s nosem vyvolá logicky problémy s dýcháním. Stačí i pouhé méně šetrné vytírání nosu. Na mechanické podněty sliznice nosu reaguje fakticky pokaždé, na což byste si měli dát velký pozor. Dojde totiž k jejímu zduření a tvorbě hlenu. Ten vyvolává všechny nepříjemnosti.
Ulevte efektivně vašemu dítěti
Ihned po nákaze budete svému dítěti chtít logicky ulevit. Výborný je především chladný a ideálně zvlhčený vzduch. Ten je schopen fungovat jako vynikající uklidňující faktor mnohem lépe, než je tomu u spousty různých kapek a přípravků. Časté větrání je samozřejmostí. Pokud uvidíte, že má dítě nosík zahleněný, pokuste se jej co nejšetrněji vyčistit. Použijte i běžné kapky jako Otrivin, Olynth či Nasivin. Neskutečně důležitá je správná aplikace kapek, která ale není nijak složitá.
Odsávačky ke zprůchodnění nosu
Speciální kapitolu tvoří odsávačky na hlen. Ty jsou vyráběny ve dvojím provedení. První varianta je manuální odsávačka založená na podtlaku pocházejícím z vlastního dechu rodiče. Mnohem jednodušší je použít odsávačku na vysavač. Mnozí rodiče se jí bojí, nicméně není vůbec nebezpečná a dítěti průkazně při jeho problémech uleví.
Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com
Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.