Úleva od PMS: chytré ženy používají bylinkovou směs
PMS čili premenstruační syndrom je soubor nepříjemných projevů, které zažívá každá žena před příchodem menstruace. Zahrnují změny nálad, nafouklé břicho, únavu a podobně. Závažnost se může lišit od jedné ženy k druhé. Nicméně nejedná se o nic příjemného. Premenstruační syndrom je způsobem kolísající hladinou estrogenu. Ta je mimochodem typická také u blížící se menopauzy, kdy ženy zažívají ještě závažnější projevy.
Bylinky mohou pomoci regulovat hormony
Zvolením vhodných bylinek se těchto nežádoucích účinků můžete jednoduše zbavit. Existují totiž takové bylinky, které mohou pomoci regulovat hormony, včetně estrogenu a poskytnout tak úlevu od příznaků PMS. Mezi ně patří tyto:
- Šalvěj muškátová (Salvia sclarea) – reguluje hladinu estrogenu, snižuje menstruační potíže.
- Levandule (Lavandula) – pomáhá snižovat stres, má relaxační účinky, pomáhá při hormonální nerovnováze.
- Geranium (Pelargonium graveolens) – pomáhá vyrovnávat hladiny hormonů, odstraňuje menstruační potíže.
- Bergamot (Citrus bergamia) – pomáhá proti změnám nálad a podrážděnosti.
Největší užitek tedy získáme, pokud použijeme směs všech těchto bylinek.
Foto: Pixabay
Domácí lék na PMS
V malé skleničce smíchejte tyto esenciální oleje: 5 kapek muškátové šalvěje (někdy pod názvem Clary sage), 5 kapek levandulového oleje, 4 kapky oleje z geranium, 3 kapky bergamotového oleje. Všechny pořádně promíchejte a poté smíchejte s 10 ml nosného oleje, což může být jojobový nebo mandlový olej. Tyto oleje usnadňují absorpci esenciálních olejů pokožkou. Směs uchovávejte v lahvičce s kapátkem z tmavého skla. Pevně uzavřete a jemně zatřeste před každým použitím.
Použití domácí směsi
Směs nanášíme na pulzní body, které napomáhají k lepší absorpci olejů. Jsou to zápěstí, uši nebo spodní část chodidel. Přímou úlevu od PMS zajistí aplikace na spodní část břicha – jemně masírujte tuto oblast krouživými pohyby. Tuto směs používejte v případě, že pocítíte příznaky PMS nebo se necítíte dobře. Můžete používat klidně každý den, mnohem lepší je ale naslouchat svému tělu. Pokud zaznamenáte podráždění pokožky, přestaňte používat!
Zdroje info:
https://napiers.net/blogs/news
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/books/NBK72353/
Foto: Pixabay