Víme, jak se projevuje alergie na umělé nehty
Modelování nehtů je v současné době velmi populární. A i když se často mluví o možné škodlivosti použité kosmetiky, jen málokterá žena tomu věnuje pozornost – dokud se nestane její další obětí.
Alergické reakce se projevuje různě a mnohdy vypadá spíše jako vina nešetrně postupující nehtařky. Tak tomu ale většinou není. Ukážeme vám, jak alergii na umělé nehty poznat a co si s ní počít.
Jak poznat alergii na umělé nehty
Po odchodu ze salónu případně domácí aplikaci nehtů bývá všechno v pořádku. Stav se změní do několika hodin (ale někdy i za 1-2 dny). Nehtová lůžka zčervenají a leckdy i celé okolí. Prsty začnou svědit a pálit – mnohdy tak intenzivně, že vám nedovolí ani spát. A jako třešnička na dortu se mohou po okrajích nehtových lůžek objevit nehezké mokvavé pupínky.
Zdroj obrázku: Pixabay.com
A všechny problémy jako zázrakem odezní chvíli poté, co umělé nehty sundáte. Pak už jen doléčíte drobné ranky a začnete přemýšlet, kde se stala chyba. Většina z nás dojde k názoru, že kosmetička nejspíš někde udělala chybu a použila špatnou dezinfekci nebo pochybný kosmetický prostředek. Pokud si vak necháte nehty aplikovat znovu a jinde, potíže se objeví zase.
Jde totiž o alergii na tzv. „kyselinové“ nehtové produkty. Jinými slovy – na běžně používanou nehtovou kosmetiku. A jak se jí zbavit? Možnosti naštěstí existují.
Bio nehtové produkty
Nemusíte se ozdoby svých prstů vzdávat úplně. Nezbude vám však, než vsadit na kvalitní hypoalergenní produkty. Hledejte ty s certifikací ISO, vhodnou např. i pro těhotné ženy. Neobsahují žádné škodlivé ani nešetrné látky a přitom se s nimi pracuje stejně, jako s běžnými umělými nehty. Pravděpodobně však budete muset vsadit na domácí modeláž. Salónů, které s těmito produkty umí pracovat, je bohužel zatím je velmi málo.
Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com
Každý by se chtěl cítit skvěle. I já. Snažím se o to a některé zajímavosti ohledně zdraví vám prozradím ve svých článcích.