Vyplatí se léky na hubnutí
Hubnutí by se mělo stát zcela přirozeným procesem, při kterém má docházet ke kombinaci pohybu a kvalitního jídelníčku. Přesto ale některé osoby mohou mít s tímto problém, a tak sahají po lécích na hubnutí, kterých je momentálně na trhu dostatečné množství. Ne všechny pochopitelně fungují tak, jak by měly, a tak není od věci udělat si takovou malou exkurzi po těch, které jsou k dostání běžně v prodeji. Třeba si uděláte obrázek, které se vám mohou hodit, a co jsou naopak vyhozené peníze.
Xenical a Alli
Tyto dva léky na hubnutí v sobě mají látku s názvem orlistat. V prvně jmenovaném je ho celkem 120 mg. Alli obsahuje o polovinu méně. Jedná se v obou případech o léky na hubnutí bez předpisu. Orlistat dokáže efektivně zabránit vstřebávání tuků pocházejících z potravy. U léku Alli byste měli počítat s vedlejšími účinky, které se projevují především průjmy. Jestliže se tomuto budete chtít vyhnout, měli byste upravit jídelníček. Aba dva léky mají potenciál ke snížení tělesné hmotnosti a pomoci při diabetu.
Adipex zamezí chuť k jídlu
Jedním ze známých medikamentů na hubnutí je i Adipex. Jedná se dnes ale o již zastaralý lék, který není v prodeji. Označován byl v minulosti jako léky na hubnutí zlatá vajíčka. Léčit měl zejména ischemickou chorobu a také hypertenzi a jiné potíže. Vedlejší účinky tohoto léku byly mimo jiné také velmi nepříjemné a tkvěly zejména v pocitech maximálního sucha v ústech, zvracení či závratích.
Meridia potlačí hlad také
Pocit hladu dokáže potlačit i přípravek Meridia, jeho základem je sibutramin. Ten mimo jiné dokáže také pozitivně ovlivnit hladinu cholesterolu v krvi. Je možné jej bez problémů aplikovat i u diabetiků 2. stupně. Mnohé jiné léky se u takto nemocných lidí používat nedají, jelikož by mohly mít za následek další zbytečné komplikace, jež by s jejich užíváním jakkoli souvisely. Optimální je využívat léky na hubnutí na předpis lékaře.
Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com
Zajímá mě vše okolo zdraví. O své zkušenosti z této oblasti se rád podělím.